Návody

Pro začátečníky: Jak přetaktovat Core 2 Quad

Srpen 2, 2009 by 8ball

Obrázkový návod pro začátečníky. Jak přetaktovat Core 2 Quad přes BIOS?
Pokud nechcete taktovat přes BIOS, můžete použít taktovací utilitku přímo z Windows - např. ClockGen

Použitá deska: Gigabyte GA-EP45-DS3
BIOS: Award (verze: F8 - 08/18/2008) - Verzi a výrobce BIOSu lze zjistit pomocí programu CPU-Z

Pozor vysokým přetaktováním (hlavně neuváženým zvyšováním napětí) je možné hardware nenávratně poškodit! Neneseme za to žádnou odpovědnost.

1.) Restartujte počítač a hned po startu mačkejte klávesu DELETE. Dostanete se do BIOSu, mělo by to vypada, jako na obrázku. Zvolte M.B. Inteligent Tweaker (označeno na obrázku). Pobybujete se pomocí šipek a potvrzujete klávesou ENTER.

2.) Nyní už jste v záložce s taktováním. Zvolte označenou položku (CPU Host Clock Control) a dostanete se do nastavení jako na dalším obrázku.

3.) Vyberte Enabled a potvrďte klávesou ENTER.

4.) Nyní už jde měnit frekvence procesoru (CPU Host Frequency).

5.) Pomocí kláves + a - nastavte požadovanou frekvenci (CPU Host Frequency neboli FSB) - mění se i samotná frekvence procesoru - CPU Frequency (pomalu zvyšujte CPU Freguency, tak po 100-150 MHz)
(pokud zvýšíte CPU frekvenci o více než cca 350 MHz je nutné také zvýšit napětí CPU o 0,02V až 0,1V - podle zvýšení frekvence)

6.) Po nastavení správné frekvence stiskněte klavesu F10 a potvrďte ENTREm.

7.) Váš procesor je přetaktovaný :-) . (pokud by systém nenaběhl restartujte CMOS podle návodu dodávanému k vaší desce - obvykle přes jumper nebo tlačítko na desce)

(OC Zombies nenese žádnou zodpovědnost za zničení vašeho hardwaru či softwaru)